Iftar – et fellesskapsmåltid

22. mars kl. 18.00 i Laksevåg kirke samles små og store på tvers av tro og livssyn i vårt eget nabolag for å dele et måltid og gode samtaler under årets Ramadan.

Bilde fra Iftar i St. Jakob kirke 2024

I samarbeid med Kirkelig Dialogsenter og Ramadan gjest inviterer vi til Iftar i Laksevåg kirke.

Iftar er kveldsmåltidet som muslimer spiser etter en dag med faste under Ramadan. Men faste er ikke bare en muslimsk tradisjon — den har også dype røtter i kristendommen. I år sammenfaller den kristne fastetiden og Ramadan i hele tre og en halv uke, noe som gjør dette til en unik anledning til å samles, dele erfaringer og bli bedre kjent med hverandres tradisjoner. Ta gjerne med hele familien, det blir leker og aktiviteter i kirkestuen for barna.

Hvorfor delta?

  • Opplev fellesskapet rundt et varmt måltid
  • Lær mer om Ramadan, faste og tradisjoner på tvers av tro
  • Ta del i en kveld med åpenhet, respekt og dialog

Arrangementet er gratis, men vi ber om påmelding slik at vi kan beregne nok mat.

Påmelding i lenke under eller her

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"