En sammenhengende god prat

To begeistrede ansatte kom tilbake til kirkekontoret etter en lang dag på Dalane videregående sin yrkesmesse. Sogneprest Leif Wikøren Nilsen og trosopplærer Kristin Oremo beskrev dagen som en sammenhengende god prat med nysgjerrige ungdommer som tok kontakt, spurte og lurte på hvilke jobbmuligheter som finnes i den Norske kirke.

Sogneprest Leif Wikøren Nilsen og trosopplærer Kristin Oremo beskrev dagen som en sammenhengende god prat

De fleste av ungdommene var kjente med prestens rolle, mens andre yrkesgrupper som trosopplærer, diakon, kateket, kirkeverge, daglig leder, organist, klokker og andre merkantilt ansatte var fremmede arbeidsområder for mange. Vel verdt anvendt dag var både Nilsen og Oremos entydige konklusjon. Begge var glade over all de gode møtene de fikk.

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"