Er du født i 2006 og ønsker å konfirmere deg? Nå kan du melde deg opp som konfirmant på St. Hanshaugen for konfirmasjon i 2021!
(Se hvordan du går frem for å melde deg på nederst på siden)
Her får du mulighet å bli kjent med kirken, lære mer om Gud og de viktige tingene i livet. I tillegg møter du nye venner og gode opplevelser på leir.
Datoer for konfirmasjonsgudstjeneste
Selve konfirmasjonsdagen er i september 2021. Du kan velge selv mellom to datoer.
- Lørdag 4. september kan du konfirmere deg i Gamle Aker kirke.
- Søndag 5. september kan du konfimere deg i Lovisenberg kirke.
Faste treff - og konfirmantleir
Vårt første møte er presentasjonsgudstjenesten i Gamle Aker kirke 10. januar kl 11:00. Etter gudstjenesten er det foreldremøte for konfirmanter og foreldre.
Fra onsdagen etterpå, 13. januar, møtes vi hver onsdag ettermiddag i vårsemestret. Vi deltar i gudstjenester sammen, og i fasteaksjonen til Kirkens nødhjelp.
Konfirmanttiden er en mulighet å bli bedre kjent med Gud, kirken og troen - men også til å bli bedre kjent med deg selv, og til å få nye venner.
Les om Konfirmantbibelen
Les også om bønneperlene i Kristuskransen
Gudstjenester og fasteaksjon
I tillegg til de faste onsdagene blir det noen gudstjenester og andre arrangementer.
Vi deltar blant annet i Fasteaksjonen til Kirkens nødhjelp før påske. Da blir det en temadag for konfirmanter, en felles festgudstjeneste og vi går sammen ut som bøssebærere og samler penger til Kirkens nødhjelp. Minst en voksen (forelder, besteforelder, nabo, eldre søsken eller noen annen) forventes å stille sammen med hver konfirmant.
Deltakelse
I løpet av konfirmanttiden skal alle konfirmanter ha vært med på minst åtte søndagsgudstjener (høymesse, kveldsmesse eller påske/pinsenatt). Vi kommer til å gå på de fleste av disse gudstjenester sammen, men hvis du går glipp av noen må du selv sørge for å få med deg en annen gudstjeneste.
Ikke døpt?
Du trenger ikke å være døpt eller medlem i den norske kirke for å melde deg på til konfirmantopplegget, men for å bli konfirmert må du bli døpt i løpet av konfirmanttiden (eller medlem, hvis du er døpt i et annet kristent trossamfunn). Dåpen kan skje i en gudstjeneste sammen med konfirmantgruppa, eller i en mindre sammenheng med familien.
Påmelding
Påmelding skjer elektronisk på minkirkeside.no/oslo.
Du logger deg inn med sms-kode. Velg «Ny konfirmant» og velger enten Lovisenberg eller Gamle Aker.
Uansett hvilken kirke du velger, blir du med i den felles konfirmantgruppen i St. Hanshaugen sokn.
Fyll ut all informasjon i skjemaet og lagre. Du får en automatisk bekreftelse.
Etter hvert skal du få en e-post direkte fra menigheten, med litt mer informasjon. Hvis du ikke kan melde deg på elektronisk, eller har spørsmål - ta kontakt! - så registrerer vi deg på en annen måte.
Påmeldingsfrist
Det er mulig å melde seg på til konfirmasjon ut november 2020.
Spørsmål?
Har du spørsmål ta kontakt med trosopplæringsleder, Kristian Hovland Aschim.