Nå kan vi være flere i kirka igjen!

Den 15.april ble den nasjonale covid-19-forskriften endret slik at kirken igjen kan ta imot inntil 100 deltakere i faste, tilviste plasser.  Alle til stede skal kunne holde en meters avstand. Det anbefales 2 meters avstand ved innendørs allsang. Ved behov vil deltakerne bli tilvist bestemt plass i kirkebenken av kirkevert/kirketjener.

Bildet er tatt av analogicus fra Pixabay

Avstand måles skulder til skulder i alle retninger. Kirkerommets størrelse begrenser antallet. Det vil si at i Klæbu kirke kan det være ca. 36 personer tilstede ved 2 meters avstand. Ved en meter avstand har vi plass til ca. 96 personer.

  • Vi anbefaler munnbind ved ankomst til kirken. Munnbindet kan tas av når du har satt det på anvist plass.
  • Munnbind tas på når du forlater kirken
  • Ved 1 meter avstand blir det ikke anledning til salmesang/allsang. Da vil det være forsangere som synger.
  • Ved 2 meter avstand kan menigheten være med å synge.
  • Galleriet kan brukes, men der er det påkrevd med munnbind under hele samlingen.

Ansvarlig arrangør har krav om å registrere deltakere. Påmelding med bruk av Checkin anbefales fortsatt (link under artikkelen). Vi holder av noen plasser for ikke forhåndspåmeldte kirkegjengere

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"