Velkommen til Tingelstad kirke torsdag 13. februar kl. 19.00! Da spiller to eminente pianister samtidig på det samme flygelet. Det er spektakulært, og det kalles firhendig pianomusikk.
Pianistene Kristin Fyrand Mikkelsen og Gunnar Flagstad bor på Gjøvik. De er ansatt på Barratt Due musikkinstitutt og Norges musikkhøgskole. Flere ganger har de gledet hadelendinger med musikk, blant annet med konserten "Opera Gourmet" i Røykenvik.
Kristin og Gunnars mantra er at firhendig pianomusikk er gøy for alle, og i over 30 år har de reist land og strand rundt og presentert vakker, virtuos, artig og spektakulær firhendigmusikk på en levende, leken og humoristisk måte.
Med seg i bagasjen når de nå kommer til Tingelstad kirke har de verker av blant annet Grieg, Brahms, Dvorak og Ravel. Og sannelig blir det ikke plass til et par mer ukjente komponister, også, blant annet et utdrag fra balletten "Oksen på taket" av Darius Milhaud. Sett av kvelden, dette blir magisk!
Billetter kr 200,- Musikklinjeelever og alle under 18 år kommer inn gratis.
Forhåndssalg av billetter: www.kulturhadeland.no
Konserten støttes av Kulturrådet og SpareBank 1-stiftelsen, Gran.
Arrangør er Kirken i Gran.