Organisasjonskart

Organisasjonskart som gir en oversikt over hvem som er leder for hvilke tjenesteområder.

Frivilliges innsats – økonomi og bygninger

Regnskapsføring
Regnskapsfører for menigheten: Monica Aarskog monica@accurat.no
Regnskapsfører fra KfiO: Anne Johansen aj232@kirken.no

Økonomiutvalget
Daglig leder: Kamilla Døvik kd935@kirken.no

Menighetshuset
  Inger F. Sandvik ifsandvik@gmail.com
Vaktmester: Susanne Rytter Johansen sanne_rytter@hotmail.com
Utleie: Mathilde L. Andersen mathilde.lindeman@gmail.com

Boligstiftelsen
Leder: Erik Volden erik.volden@kavli.no

Blokka
Bygget: Kamilla Døvik kd935@kirken.no
For beboere: Randi Raustøl RandiCamilla.Raustol@vid.no

Kryptkomiteen
Leder: Paul Stray paul.stray@gmail.com
  Eirik Mills em846@kirken.no
  Ole Tørklep ole.torklep@nordicarch.com
  Einar/Aina Dahle Einar.Dahle@aho.no
  Ragnar Osnes Ragnar.osnes@broadpark.no
  Erik Volden erik.volden@kavli.no
  Kamilla Døvik kd935@kirken.no

 

Frivilliges innsats – gudstjenestelivet

Nettsiden
Redaktør: Håkon Skretting
Emilie Jåtog Henjum
hs522@kirken.no
eh996@kirken.no

Kirkekaffe, onsdagsmesse, hyggetreff
  Bente Berner benteberner@hotmail.no.uk
  Aud Oftestad aud.oftestad@getmail.no

Kirkekaffe, søndager
  Kirsten Kristiansen kirsten.kristiansen@hotmail.com

Kirkeverter/dåpsverter
Koordinator: Randi Raustøl RandiCamilla.Raustol@vid.no

Søndagsskole
Leder: Anne Karen Myklebust Nome am884@kirken.no
  Miriam Sem miriamsem4@gmail.com
  Jonathan Risung jonathan.a.risung@gmail.com
  Ruth Halvorsen hualaniv@gmail.com

Blomster/planter
Blomster alter: Ragnhild Stang ragnhild.stang@gmail.com
Blomster alter: Inger Lund Pettersen ilundpetersen@gmail.com
Planter kirken og våpenhus: Inger Sandvik ifsandvik@gmail.com

Kirketjener
  Anne S. Lindahl anne-lindahl@hotmail.com
  Frank Heed frank.heed@banenor.no
  Chiek Er Chiecker@me.com
  Asbjørn Næverlid an969@kirken.no

 

Frivilliges innsats – musikklivet

Uranienborg Vokalensemble
Leder: Elisabeth Holte eh252@kirken.no

Jul i Briskeby
Leder: Eirik Rice Mills em846@kirken.no

UrraGospel
Leder: Lise Grundetjern lise.grundetjern@hotmail.com
  Henriette Skagen henriette_victoria@hotmail.com

Konserter
Konsertvakter Uranienborg konserter: Idunn Reutz i.reutz@gmail.com
Konsertvakter blokka: Kamilla Døvik kd935@kirken.no

Musikkutvalget
Leder: Inger-Lise Ulsrud iu879@kirken.no

Klokkespill
  Laura-Marie Rueslåtten lydparfyme@gmail.com

 

Frivilliges innsats – barne- og ungdomsarbeidet

Trosopplæring
Leder: Mats Alschohani Garte mg369@kirken.no

Konfirmasjon
Leder: Sigrun Reinhardtsen sr938@kirken.no
  Catharina Remman  
  Torhild Larsen Nygård  
  Ole Johannes Skartveit  
  Sondre Madland  
  Miriam Helgøy Nygård  
  June Grude  
  Caroline Sund  

UrraUng-kveld
Leder: Sigrun Reinhardtsen sr938@kirken.no
  Fredrik Schneider  
  Jonathan Risung  
  Yngvar Halvorsen  

KRIK Urra
  Catharina Remman  
  Fredrik Schneider  
  Yngvar Halvorsen  

Babysang
Leder: Anne Karen Myklebust Nome am884@kirken.no
  Randi Røssaak randi.rossaak@gmail.com

Juletrefest
Leder: Sjur Isaksen si349@kirken.no
  Anne Karen Myklebust Nome am884@kirken.no
Leder: Olaf Aagedal aagedal@kifo.no

Familiemiddag og barnemesse
Leder: Anne Karen Myklebust Nome am884@kirken.no
  Fredrik Schneider fschneider.92@gmail.com
  Miriam Sem miriamsem4@gmail.com

Speider
Leder: Victoria Lund victoriamarielund@gmail.com
  Tormod Langvik-Hansen  

Tweens
Leder: Anne Karen Myklebust Nome am884@kirken.no
  Sigrun Reinhardtsen sr938@kirken.no
  Miriam Sem miriamsem4@gmail.com

Alternativ Opplæring
Leder: Sigrun Reinhardtsen sr938@kirken.no
  Jonathan Risung  
  Henriette Skagen  
  Mathias H. Olsen  
  Kristian Nag  
  Ane T. Christiansen  
  Ida Marie Weltzien  
  Lars Anders Hoel  

 

Frivilliges innsats – diakoni og internasjonalt arbeid

GodGave.no
Leder: Eirik Rice Mills em846@kirken.no

Språkkafé:
Leder: Trude Nergaard trudebrita.nergard@gmail.com
  Lise Grundetjern lise.grundetjern@hotmail.com

Lunsj og litteratur
Leder: Eirik Rice Mills em846@kirken.no

Kirkeakademi og innføring i kirkens tro
Leder: Arne Fauske afausk@online.no
  Sjur Isaksen si349@kirken.no

Kontaktinformasjon for Uranienborg menighet

Uranienborg kirke ligger på Uranienborghøyden rett bak Slottet. Ta 19-trikken fra Majorstua eller Nationaltheateret t-banestasjoner og gå av på Briskeby. Kirken ligger rett ved skolen.

 

Gavebidrag til menighetens arbeid:
Orgnr. 971.514.361
Kontonummer: 1600.21.66066
Vipps valgfritt beløp, merk med gave til: #10202


Kontoradresse:
Daas gt 19, 0259 Oslo

E-post: post.uranienborg.oslo@kirken.no.
Telefon: 23 62 90 80. 
Telefon- og besøkstid: Tirs-Tors 10-14

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"