Viktige datoer
16. januar Oppstartsamling*
17. januar Presentasjonsgudstjeneste i Lilleborg kirke kl.10-12.30*
26. januar 1. tirsdagssamling i Lilleborg kirke kl. 16.30-18.15
09. februar 2. tirsdagssamling i Lilleborg kirke kl. 16.30-18.15
02. mars 3. tirsdagssamling i Torshov kirke kl. 16.30-18.15
07. mars Ung messe (sted kommer)*
17. mars Kick-off i Domkirken*
23. mars Fasteaksjon (sted kommer)*
20. april 4. tirsdagssamling i Torshov kirke kl. 16.30-18.15
04. mai 5.tirsdagssamling i Torshov kirke kl. 16.30-18.15 (og møte med foresatte i etterkant)
29. juni - 02. juli Leir på Solbukta*
21. - 22. august Reunion og samtalegudstjeneste (sted kommer)*
11. september Konfirmasjon i Torshov kirke (øving uka før)* Velger du variant 2 deltar du på TenSing hver tirsdag kl. 19-21 og samlinger som er markert med stjerne.*
Du kan velge mellom to varianter å være konfirmant:
Variant 1: Vi møtes fem tirsdager i løpet av våren, deltar på Kirkens Nødhjelps fasteaksjon og samles på leir. De fem tirsdagssamlingene foregår i Torshov kirke kl. 16.30-18.15. Det tilbys middagsservering i forkant av samlingen kl. 16. Du inviteres til en konfirmasjonstid med kunnskap, opplevelser og refleksjon.
Variant 2: I stedet for å delta på tirsdagssamlingene, kan du bli TenSing-konfirmant. TenSing er stedet for deg som er glad i å synge, spille i band, drive med drama og være sammen med andre. TenSing samles i Lilleborg/ Torshov kirker hver tirsdag mellom kl. 19-21, og er også med på fasteaksjon og leir.
_____________________________________________________________________________
Uavhengig av variant 1 eller 2, deltar alle konfirmanter på følgende ting:
Fasteaksjon: Hvert år gjør konfirmantenr i hele Norge en kjempeinnsats under Kirkens Nødhjelps fasteaksjon. De blir med som bøssebærere og samler inn penger til bl.a. rent vann og sanitærartikler til barn, ungdom og voksne i krise.
Gudstjenester: Konfirmantene skal delta på til sammen åtte gudstjenester. Noen av disse er felles, andre blir fordelt med oppgaver og finner sted i Torshov kirke. To gudstjenester blir også valgfrie.
Leir: 29.-02.juli 2021 drar vi på leir til Solbukta leirsted utenfor Frederikstad. Vi ønsker å gi gode opplevelser sammen med andre konfirmanter og ledere. på leiren blir det undervisning, lek, konkurranser, og mulighet for å bade. Leiren er som oftest et minne for livet!
_____________________________________________________________________________
Voksenstøtte
For at konfirmantene skal få et godt år, er det viktig at du som foresatt er med på å støtte opp om konfirmanten og opplegget. Av og til har vi behov for praktisk hjelp (f.eks. fasteaksjon, kirkekaffe, leir). Det er vitkig for oss med god kommunikasjon mellom oss og hjemmet og vi setter pris på beskjeder i god tid
Lurer du på noe eller er usikker, ikke nøl med å ta kontakt (kontaktinformasjon nedenfor) og kom gjerne til informasjonsmøte i Paulus kirke 13.oktober kl. 17-18.30! Vi gleder oss til å møte dere!