Seniortreff 14. mars kl 11

Anita Reitan forteller om "Å være pilgrim i vår tid". Alle som er hjemme på dagtid er velkommen!

Seniortreff 14. mars kl 11

For flere hundre år siden var det slik at kirken kunne pålegge en synder botsøvelse for å fortjene tilgivelse. Jo verre synden var, jo strengere var botsøvelsen. En av de strengeste botsøvelsene var å gå pilgrim. I Norge kunne det for eksempel være å gå fra Kristiania til Nidaros, til Olav den Helliges grav.I vår tid er det å være / å gå pilgrim noe helt annet. I hele verden går folk pilgrim.

Anita Reitan fra vår egen menighet har gått mange pilgrimsruter. Hun vil fortelle om sine opplevelser gjennom både ord og bilder.

Og vi har gode samtaler rundt bordene, servering laget med omhu, utlodning og trekning. Det går veldig godt an å komme alene, du blir fort inkludert.

Arr.: Fjellhamar menighet, Seniorutvalget

Kontakt: Svein Skarholm

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"