Livspust med Jorunn Marie Kvernberg

Søndag 6. april er det endeleg klart for Livspust i Ørsta kyrkje igjen. Denne gongen har vi fått med oss folkemusikar, komponist og produsent Jorunn Marie Kvernberg.

Livspust med Jorunn Marie Kvernberg

Kvernberg kjem opphavleg frå Fræna utanfor Molde, men er i dag busett i Volda. Ho har utdanning som utøvande folkemusikar frå Noregs musikkøgskule der ho også har tatt praktisk-pedagogisk utdanning. Ho har gitt ut fleire album, både åleine og saman med ulike musikarar. Ho har mottatt Spellemannsprisen to gongar, ein gong saman med gruppa Majorstuen og ein gong saman med Unni Boksasp Ensemble.

På Livspust vil vi få lytte til Kvernberg både som musikar og i samtale med sokneprest Arne Moltubak. Elles vert Livspust, slik vi er blitt kjend  med den. Det vert song og musikk, bønevandring med nattverd og høve til å tenne lys og skrive bønelappar. Ta med deg ein nabo, ven eller slektning og kom!  

Beklager, men vi kan ikke finne din posisjon pga instillingene i nettleseren din. Du må tillate autolokasjon for å kunne benytte denne funksjonaliteten:

Se instruksjoner for din nettlester under:

Internet explorer

Internet options / Privacy / Location / klikk på "Clear sites"

Chrome

Settings / Advanced / Priacy and security / Content settings / Location -> Fjern "kirken.no" fra blokkert-lista

Firefox

Options / søk etter "location" / settings / Fjern "Kirken.no" fra blokkert

Safari

Settings for this website / Location -> "Allow"