I domkirker over hele landet har mennesker samlet seg til bønn for fred i fastetiden før påske. Også i Oslo domkirke
En undersøkelse utført av Opinion, på vegne av Den norske kirke, viser at over 130 000 Osloborgere har bedt til høyere makter om fred i verden den siste tiden.
– Når verden er urolig, eller når vi opplever at livet trues, er det et håpstegn å vite at vi er så mange som sammen ber for fred, sier domprost i Oslo domkirke, Pål Kristian Balstad.
– Bønn er et språk som knytter oss sammen
Den samme undersøkelsen viser at 22 prosent av den norske befolkningen, altså mer enn 1,2 millioner mennesker i alle aldre, har bedt om fred.
At mer enn hver femte nordmann ber til høyere makter om fred, er et uvanlig stort bønnemøte.
– Bønn er et språk som knytter oss mennesker sammen i et felles håp om at Gud er med oss i alt som skjer, avslutter Balstad.