Kirken.no bruker såkalte cookies til trafikkmåling og optimalisering av innhold. Hvis du klikker «Jeg forstår, lukk meldingen» aksepterer du at vi bruker cookies på sidene. Vil du vite mer om cookies, trykk «les mer».

Jeg forstår, lukk meldingen

Les mer

Bispedømmerådet

I Hamar bispedømmeråd er det 10 medlemmer. 7 av medlemmene er leke - valgt av og blant medlemmer i Den norske kirke. Det er videre én prest, valgt av prestene i bispedømmet, og én lek kirkelig tilsatt, valgt av de lek kirkelig tilsatte i fellesrådsområdene. Biskopen er fast medlem av rådet.

Det sittende bispedømmerådet er valgt for perioden 01.01.2016 til 31.12.2019.

Gunhild Tomter Alstad er valgt som leder i rådet fram til 31.12.2019, og Finn Huseby er valgt som nestleder for samme periode. De ble begge gjenvalgt for perioden 01.01.2018 til 31.12.2019 på bispedømmerådets møte 13.12.2017.