Kirken.no bruker såkalte cookies til trafikkmåling og optimalisering av innhold. Hvis du klikker «Jeg forstår, lukk meldingen» aksepterer du at vi bruker cookies på sidene. Vil du vite mer om cookies, trykk «les mer».

Jeg forstår, lukk meldingen

Les mer

Kirke/stat-utvalget 1998-2002

"Bakkevig-utvalget" - oppnevnt av Kirkerådet 13. februar 1998.

 

Utvalgsleder Trond Bakkevigs presentasjon av innstillingen "Samme kirke - ny ordning" på pressekonferansen i Oslo 7. mars 2002


Sammenfatning av høringsmaterialet (oktober 2002)  

Kirkemøtet 2002 om Kirke/stat-innstillingen

 

Delrapportene fra Kirke/stat-utvalget

Kirkens økonomiske rammeordninger - Alternative finansieringsformer (september 2000)

Hva er kirken - en ekklesiologi (september 2000)

Forankring og forandring - Den norske kirke i det norske samfunn (september 2000)


Religionsfrihet og religionspolitikk (april 2001)

Reformer i Den norske kirkes ordning 1984-98 (april 2001)

Dåpsopplæring i Den norske kirke (september 2001)

 

Kirke/stat-utvalgets medlemmer 1998-2002

Utvalget som hadde 17 medlemmer, ble oppnevnt av Kirkerådet for Den norske kirke 13. februar 1998.

Prost Trond Bakkevig (utvalgsleder)
Seniorrådgiver Ingrid Hauge Lundby (AU-medl.)
Prost Ingrid Vad Nilsen (AU-medl.)
Professor dr. theol. Harald Hegstad (AU-medl.)
Studiesjef Egil Morland
Professor dr. theol. Trond Skard Dokka
Avdelingssykepleier Sigrid Haukvik
Penjonert rektor Nils Valde
Biskop Ole D.Hagesæther
Advokat John Egil Bergem
Professor Berge Furre
Student Hege Fjellheim Sarre
Likningssjef Astri Marija Rosenqvist
Biskop Olav Skjevesland
Professor dr. philos. Pål Repstad
Rådgiver og forsker Ingvill Thorson Plesner
Kateket Astrid Hareide