Kirkemøtets medlemmer

Kirkemøtet består av medlemmene i de elleve bispedømmerådene pluss leder av Samisk kirkeråd.

Ved kirkevalget i 2015 ble det stilt to lister i ni av de elleve bispedømmene. I denne oversikten over sammensetningen av bispedømmerådene - og dermed av Kirkemøtet - for perioden 2016-2019, opplyses hvilke liste rådsmedlemmene representerer i de ni bispedømmene.


Oslo bispedømmeråd
Jofrid Brennsæter, Sinsen, student, Nominasjonskomiteens liste
Odd Einar Dørum, Skøyen, pensjonist, Åpen folkekirkes liste            
Jørgen Foss,  Torshov og Lilleborg, regionkontorleder, Åpen folkekirkes liste
Harald Hegstad,  Mortensrud, professor, Nominasjonskomiteens liste      
Kristin Gunleiksrud Raaum, Asker, generalsekretær, Åpen folkekirkes liste           
Gard Realf Sandaker-Nielsen,  Paulus og Sofienberg, kommunikasjonsdirektør, Åpen folkekirkes liste     
Kristin Skjøtskift,  Paulus og Sofienberg, lærervikar, Åpen folkekirkes liste

Lek kirkelig tilsatt
Tone Louise Stranden, Asker, trosopplæringsleder

Prest  
Anne Berit Evang, Grorud, menighetsprest

Representant fra døvemenighetene
Katja Eidesen, Sandefjord, student


Hamar bispedømmeråd
Gunhild Tomter Alstad,  Vang, førsteamanuensis, Åpen folkekirkes liste
Marianne Kjøllesdal Dyrud,  Kapp, adjunkt, Åpen folkekirkes liste
Gunnar Gjevre, Arneberg, adjunkt, Mangfoldig folkekirke – nominasjonskomiteens liste
Finn Ragnvald Huseby,  Elverum, personal- og organisasjonsdiretør, Åpen folkekirkes liste
Ingvild Kessel, Fåberg, student, Åpen folkekirkes liste
Dag Landmark, Gjøvik, pensjonist, Mangfoldig folkekirke – nominasjonskomiteens liste
Torunn Elise Kvisberg, Mangfoldig folkekirke – nominasjonskomiteens liste

Lek kirkelig tilsatt
Gunnstein Endal, kirkeverge, Vestre Toten

Prest
Ole Kristian Bonden, Elverum, sokneprest


Borg bispedømmeråd
Anne Elisabeth Brun Andersen, Kråkerøy, pensjonist, Mangfoldig folkekirke - nominasjonskomiteens liste
Karin-Elin Berg,  Gamle Fredrikstad, festningsforvalter, Åpen folkekirkes liste
Erling Birkedal,  Nittedal, prosjektleder, Mangfoldig folkekirke - nominasjonskomiteens liste
Anne Enger, Moss, fylkesmann, Mangfoldig folkekirke - nominasjonskomiteens liste
Solveig Julie Mysen, Sarpsborg, student, Åpen folkekirkes liste
Maja Andresen Osberg,  Rygge, student, Åpen folkekirkes liste
Marianne Skadal,  Moss, student, Åpen folkekirkes liste

Lek kirkelig tilsatt
Runar Godø, Borge, kateket

Prest
Svein Skarholm, prostiprest


Tunsberg bispedømmråd
Thomas Bratsberg, Sande, Nominasjonskomiteens liste
Lill Tone Grahl-Jacobsen, Drammen, generalsekretær, Åpen folkekirkes liste
Ingjerd Breian Hedberg,  Sem, bønneleder, Nominasjonskomitèens liste
Sondre Karstad,  Sem, barne- og ungdomsarbeider, Åpen folkekirkes liste
Ingvild Kaslegard, Ål, lærer, Åpen folkekirkes liste
Heidi Nordkvelde, Kvelde, student, Åpen folkekirkes liste
Steinar Aanstad, Kongsberg, ingeniør, Nominasjonskomiteens liste

Lek kirkelig tilsatt
Kjellfred Dekko, Ål, kyrkjeverje

Prest
Linn Strømme Hummelvoll, Sandefjord, sokneprest


Agder og Telemark bispedømmeråd 
Stian Berg, Skien, student, Nominasjonskomiteens liste
Kjetil Drangsholt, Kristiansand, overlege, Åpen folkekirkes liste
Bergit Haugland, Kragerø, høgskolelektor, Åpen folkekirkes liste
Jan Olav Olsen, Gjerstad, pensjonist, Nominasjonskomiteens liste
Rønnaug Torvik, Bykle, rektor, Nominasjonskomitéens liste
Thore Westermoen, Mandal, pensjonist, Nominasjonskomiteens liste
Kai Steffen Østensen, Vanse, student, Åpen folkekirkes liste

Lek kirkelig tilsatt
Geir Ivar Bjerkestrand, Landvik, organist

Prest
Aud Sunde Smemo,  Kristiansand, sokneprest


Stavanger bispedømmeråd
Leif Christian Andersen, Stavanger, sjukepleiar
Sofie Braut, Bryne, kulturformidlar
Gyrid Espeland, Egersund, seksjonssjef
Marie Klakegg Grastveit, Kvernaland, rekneskapsmedarbeidar
Rolf Magne Haukalid, Forsand, bonde/veterinær
Aslaug Louise Kongshavn, Kopervik, lektor
Jostein Ådna, Stavanger, professor

Lek kirkelig tilsatt
Marit Sofie Teistedal Vikre, Tysvær, kateket

Prest
Lars Tore Anda, Avaldsnes, sokneprest


Bjørgvin bispedømmeråd 
Nora Sætre Baartvedt, Voss, student
Berit Nøst Dale, Meland, høgskolelektor
Karl Johan Kirkebø, Bønes, marknadsdirektør
Ida Lindøe, Ålvik, lektor
Inger Helene Thingvold Nordeide, Førde, sjølvstendig næringsdrivende
Vemund Atle Øiestad, Stryn, tannlege
Marius Økland, Bremnes, adminstrasjonsleiar

Lek kyrkjeleg tilsett
Beate Husa, Sund, kyrkjeverje

Prest
Kjersti Brakestad Boge, Voss, kapellan.


Møre bispedømmeråd
Anette Fredly, Sykkylven, student, Nominasjonskomiteens liste
Maren Elgsaas Jenssen, Kristiansund, student, Åpen folkekirkes liste
Rikke Elisabeth Grevstad Kopperstad, Herøy, lærar, Nominasjonskomiteens liste
Olav Myklebust, Gursken, lokalhistorikar, Åpen folkekirkes liste
Frode Rabbevåg, Molde, dagleg leiar, Nominasjonskomiteens liste
Ann-Kristin Sørvik, Bremsnes, sjølvstendig næringsdrivande/kyrkjetenar, Nominasjonskomiteens liste
Therese Kristin Børnes Utgård, Sykkylven, lege, Åpen folkekirkes liste

Lek kyrkjeleg tilsett
Olav Christian Rønneberg,  Ørskog, kateket.

Prest
Per Eilert Orten,  Aure, sokneprest.


Nidaros bispedømmeråd
Jon Roar Bruholt, Melhus, systemutvikler, Nominasjonskomiteens liste
Alex Ramstad Døsvik, Ørland, student, Åpen folkekirkes liste
Agnes Sofie Gjeset, Trondheim, adjunkt, Åpen folkekirkes liste
Trude Holm, Verdal, skolefaglig rådgiver, Åpen folkekirkes liste
Anne Berit Skjerve Sæter,  Nominasjonskomiteens liste
Anne Kathrine Slungård, Oslo, adm. direktør, Åpen folkekirkes liste
Per Winsnes,  Byneset, seniorrådgiver, Nominasjonskomiteens liste

Lek kirkelig tilsatt
Gunnar Winther, Steinkjer, kirkeverge.

Prest
Harald Hauge, Røros, sokneprest

Samisk representant
Nils Tonny Bransfjell, Røros, daglig leder


Sør-Hålogaland bispedømmeråd
Kristina Bjåstad,  Gravdal, student, Åpen folkekirkes liste
Reimar Eivind Brun, Myre, pensjonist,  Nominasjonskomiteens liste
Kristine Fostervold, Ankenes, student, Åpen folkekirkes liste
Anne Jorid Gjertsen, Reine, ambulansefagarbeider, Nominasjonskomiteens liste
Marit Hermstad, Sandnessjøen, rådgiver v/ sykehus, Åpen folkekirkes liste
Kari Bergsjø Karstensen, Bodø, kommunikasjonsrådgiver, Nominasjonskomiteens liste
Ola Smeplass,  Bodø, virksomhetsleder, Åpen folkekirkes liste

Lek kirkelig tilsatt
Gro Bergrabb, Bodø, domkantor

Prest
Kristine Sandmæl, Vågan, sokneprest

Samisk representant
Margareth Ranberg, Fauske, kunstner


Nord-Hålogaland bispedømmeråd
Gunnhild Marie Andreassen, Kvaløya, HR-ansvarlig, Nominasjonskomiteens liste
Marta Hofsøy, Tromsø, student, Åpen folkekirkes liste
Henrik Magnus Kiærbech, Storslett, lege, Nominasjonskomiteens liste
Kai Krogh, Tromsø, psykologspesialist, Åpen folkekirkes liste
Beate Søholt Lupton, Vadsø, pensjonist, Nominasjonskomiteens liste
Christel B. Eriksen, Alta, spesialist i barne- og ungdomspsykiatri, Åpen folkekirkes liste
Kari Helene Skog, Tromsø, daglig leder, Åpen folkekirkes liste

Lek kirkelig tilsatt
Oddhild Klevberg, Alta, kateket

Prest
Ann Christin Elvemo, Tromsø, kapellan

Samisk representant
Stein-Erik Anti, Tana, lærer

 

Kontaktinformasjon for Kirkemøtet

Kirkemøtets adresse: Kirkerådet Rådhusgata 1-3, Pb 799 Sentrum, 0106 Oslo.

T 23 08 12 00. E-post: post.kirkeradet@kirken.no

Kirkemøtet  2018: 11. - 16. april  - Trondheim
Kirkemøtet  2019: 27. mars - 2. april - Trondheim
Kirkemøtet  2020: 22. - 28. april - Trondheim

Kontaktperson: Assisterende direktør i Kirkerådet Gerd Karin Røsæg
gr254@kirken.no Tlf.: 23 08 12 40 / 48 99 12 40