Samiske barn skal få tilbud om samisk trosopplæring uansett hvor de bor i landet. Å få tak i materiell, ta kontakt med lokale/regionale samiske foreninger og gå på kurs om samisk kulturforståele er viktig for å kunne følge opp dette. Høsten 2021 går det kurs om Tro og livstolkning i Sápmi på Samisk høgskole med tolkning til norsk.
Samisk kirkeråd vektlegger å dele digitalt tilgjengelige ressurser, og har blant annet laget oversikt over kristne bøker for familier, barn og unge som finnes tilgjengelig digitalt på nb.no: På nordsamisk. På sør- og lulesamisk.
Oversikt over trosopplæringsmateriell på hvert av de tre samiske språkene kan lastes ned herfra. Vi har inkludert både fysisk materiell og digitalt. Oppdatert februar 2021:
Trosopplæringsmateriell - sørsamisk.pdf
Trosopplæringsmateriell - lulesamisk.pdf
Trosopplæringsmateriell - nordsamisk.pdf
Ta kontakt om du vet om materiell som ikke står i disse oversiktene!